Tiberiu Marc, mulțumit de parcursul lui HC Zalau, din primele 7 etape

imagine-articol0_47340

 

 

 

„Avem un punctaj destul de bun la întreruperea campionatului”, a spus președintele de onoare de la HC Zalau


Dupa 7 etape, în care printre adversari s-au numarat CSM București și HCM Baia Mare, dar și alte doua grupari ce evolueaza în cupele europene, HC Zalau a ieșit mai mult decât onorabil, astfel ca a acumulat 12 puncte. Gruparea de sub Meseș se cleaseaza pe locul 6, dar este la egalitate de puncte cu Dunarea Braila și Corona Brașov, formații clasate pe locurile cinci, respectiv 4.

În plus, Claudia Constantinescu și colegele sale sunt la un singur punct de podium, ceea ce nu poate decât sa îl mulțumeasca pe președintele de onoare – Tiberiu Marc.ÎAm obținut o victorie importanta cu Magura Cisnadie, dar momentele de concentrare au alternat cu cele în care ne-am concentrat mai puțin. Una peste alta, pâna acum, la întreruperea campionatului avem un punctaj destul de bun, dar daca am fi reușit un rezultat bun în meciul de la Craiova era chiar foarte bine. Sper ca în aceasta pauza competiționala, relațiile de joc sa se îmbunatațeasca și mai ales sa avem capacitatea sa evoluam la concentrare maxima o perioada mai lunga de timp. Vreau sa mulțumesc spectatorilor și galeriei care susține echipa de la început pâna la final, sunt de toata frumusețea”,  a declarat Tiberiu Marc, care a tras un semnal de alarma asupra situației sportului de performanța din Salaj.
„Sper ca sportul de performanța din Salaj sa nu moara și cei care și-au pus în gând sa-l termine, sa nu o faca. Nu înțeleg opiniile unora legate de actele normative, deoarece mie mi se par destul de clare, dar sper ca în perioada urmatoare lucrurile sa se lamureasca în așa fel încât sa dam posibilitatea ca echipele fanion ale Zalaului, sa poata sa continue. Autoritațile publice locale nu pot face mare lucru în acest moment, decât  sa finanțeze în felul în care legea le permite”, a încheiat Tiberiu Marc.