Gheorghe Tadici nu vede cu ochi buni despărțirea campioanei de Mette Klit

Managerul echipei HC Zalău, profesorul Gheorghe Tadici suține că schimbarea lui Mette Klit din postura de antrenor principal al campioanei CSM București va mobiliza și mai mult jucătoarele în meciul de azi contra echipei sale.
“Sunt singur că această schimbare de antrenor la CSM București va mobiliza și mai mult jucă-toarele în meciul de azi. Nu avem o șansă în plus, singura șansă a noastră este de a juca bine și să ne ridicăm la nivelul lor, la nivelul a 14 jucătoare din cinci echipe naționale plus două Vărzaru și Curea care au fost titulare de drept în echipa României. Noi ne propunem să jucăm cât putem de bine. Suntem conștienți de dificultatea jocului și vrem să facem o figură frumoasă atât cât putem”, ne-a declarat profesorul Gheorghe Tadici. stop_coloana
Partida dintre HC Zalău și echipa campioană, CSM București se joacă azi, de la ora 18.00, în Sala Sporturilor din Zalău și va fi transmisă în direct de postul de televiziune Digisport 2.
Prețul unui bilet de intrare la meci este de 8 lei, iar casa de bilete de la Sala Sporturilor este deshisă între orele 15.00 -18.00.