Fotbaliștii de la SCM Zalău s-au impus în ultimul meci al anului
Sport Club Municipal Zalău încheie anul 2025 cu 12 victorii, formația pregătită de Ștefan Odoroabă și Vasile Jula câștigând cu scorul de 1 – 0 meciul disputat vineri după-amiaza, pe terenul Academiei de Fotbal Viitorul Cluj.
Deși a întâlnit o echipă mai tânără, cu jucători fără mare experiență, formația zălăuană a trecut și prin emoții pentru a obține cele trei puncte puse în joc. Unicul gol al partidei a fost marcat de atacantul Sergiu Pop, în minutul 17.
Cu 38 de puncte încheie anul SCM Zalău, înregistrând încă două remize, dar și trei înfrângeri în disputele din acest an.
Tot vineri s-au mai disputat alte două partide: Bihorul Beiuș – Sănătatea Servicii Publice 0 – 2 și Unirea Dej – Crișul Sântandrei 0 – 2.
