imagine-articol0_49149

 

 

Atenție, români, se apropie alte alegeri! Nu va întristeaza și nu va revolta ceea ce i s-a întâmplat acestei țari în ultimii 25 de ani? Sunt convins ca da. Trist și revoltator este ca inși carora le revenea managementul public al statului, al unor instituții de decizie, unii fauritori de legi și decidenți s-au napustit asupra bunului public înțelegând ei capitalismul ca pe un prilej de a intra dupa bunul lor plac în posesia țarii.

Atenție, români, se apropie alte alegeri! În ultimul sfert de secol țara a fost sfâșiata, devalizata, batjocorita – culmea, chiar de catre unii din cei carora le-am dat votul, chiar de catre unii care prin statutul de funcții aveau misiunea sa o îngrijeasca și sa o transmita vie, nevatamata urmașilor. Numai ca șmecheria, impostura, lacomia s-au strecurat la vârful conducerii, acolo unde inși fara pic de iubire de țara decid. stop_coloana
Atenție, români, se apropie alte alegeri! Feriți-va de cei care au ticluit legi și ordonanțe în interes propriu, de cei care și-au asigurat o batrânețe liniștita cu pensii nesimțite, care au purces la fraudarea și distrugerea țarii în avantaj personal.
Feriți-va, și poate viitorul va arata altcumva. Daca nu nimeriți peste alții la fel, ca mai rai și mai hapsâni eu nu cred ca se poate.