Ana Maria Dragut, în echipa ideala a Ligii Nationale!
În urma unui sondaj realizat de catre colegii de la Prosport, cei 14 antrenori din Liga Nationala si-au exprimat optiunile, iar Ana Maria Dragut a fost desemnat cel mai bun inter dreapta cu sase propuneri, la fel ca si Amanda Kurtovic de la CSM Bucuresti
rn
S-a tras cortina peste campionatul 2017 – 2018 din Liga Nationala, pe care l-a câstigat tot CSM Bucuresti, cum era de asteptat. Surpriza a venit din partea oltencelor de la SCM Craiova – singura echipa care a câstigat în acest campionat cu CSM Bucuresti – care dupa ce a luat Cupa EHF, s-a clasat pe locul secund în campionat, devenind vicecampioana.
O surpriza destul de mare a reusit si Magura Cisnadie, care pentru prima data în istorie a obtinut o medalie (de bronz) si s-a calificat în Cupa EHF, acolo unde vor mai evolua din toamna HCM Rm. Vâlcea, dar si HC Zalau. Dupa terminarea acestui campionat, colegii de la Prosport au întocmit un sondaj cu cei 14 antrenori din Liga Nationala pentru a putea fi formata echipa ideala a campionatului.
Asa cum era de asteptat, marea marjoritate a jucatoarelor provin de la CSM Bucuresti si SCM Craiova, dar în aceasta echipa se regaseste si o handbalista de la HC Zalau. Este vorba de Ana Maria Dragut, care cu sase voturi a fost desemnata cel mai bun inter dreapta, la fel ca si Amanda Kurtovic de la CSM Bucuresti. Handbalista de la HC Zalau a fost evidentiata de antrenorii de la CSM Bucuresti, HCM Rm. Vâlcea, CSM Bistrita, Corona Brasov, HCM Slobozia si Rapid Bucuresti.
