Prim-vicepresedintele PNL Catalin Predoiu a fost oaspete al liberalilor salajeni
La mijlocul saptamânii trecute, prim-vicepresedintele PNL Catalin Predoiu a participat la sedinta Biroului Politic Judetean al PNL Salaj, unde s-a aprobat calendarul alegerilor interne la nivelul organizatiilor locale, respectiv data conventiei judetene. Astfel, cei prezenti în cadrul sedintei au avut ocazia de a purta un dialog cu Catalin Predoiu, dezbaterea având ca principalele teme chestiuni ce tin de organizarea partidului în perspectiva Congresului din luna iunie, raporturile actuale cu electoratul de dreapta si modalitatile de îmbunatatire a acestora, în vederea formarii unei forte politice putenice si stabile.
„Prezenta prim-vicepresedintelui Predoiu în cadrul sedintei de joi a reprezentat un demers extrem de constructiv, pe care suntem deschisi sa-l repetam cu orice persoana interesata stop_coloana de a interactiona cu comunitatea liberala salajeana”, a spus Lucian Bode, presedintele PNL Salaj.
Consiliul National al Partidului National Liberal din data de 4 martie a reprezentat un punct de plecare în ceea ce priveste reorganizarea partidului pe diversele sale paliere, începând cu nivelurile locale si judetene. Acestea au ca data limita pentru alegeri 2 mai, iar Congresul PNL va avea loc în 17 iunie, când 5.000 de delegati vor vota un nou presedinte.
