Doi tineri au comis intr-o ora trei infractiuni cu aceeasi masina
Politistii din Surduc l-au identificat în trafic marti, 2 mai, la ora 13.45, pe un tanar de 19 ani din Jibou care se afla la volanul unui autoturism pe DN 1G, desi nu detine permis de conducere valabil pentru nicio categorie. Politistii au constatat ca autoturismul îi fusese încredintat pentru a fi condus pe drumurile publice de catre un tânar de 16 ani din Gâlgau Almasului.
Dupa nici o ora, in jurul orei 14.40, politistii din Balan au oprit si ei în trafic, în localitatea Gâlgau Almasului, acelasi autoturism, care era condus, de aceasta data, de catre tânarul de 16 ani. Bineinteles, nici acesta nu detine permis de conducere valabil pentru nicio categorie.
Politistii au întocmit dosare penale pentru conducere pe drumurile publice a unui autovehicul de catre o persoana care nu poseda permis de conducere si încredintarea unui vehicul pentru a fi condus pe drumurile publice unei persoane care nu detine permis de conducere.
