decembrie 5, 2025

Tiberiu Marc şi Lucian Bode s-au duelat ieri in declaraţii la secţiile de votare

imagine-articol0_50752

Tiberiu Marc (PSD) şi Lucian Bode (PNL) sunt primii candidati pe listele de partid pentru alegerea Consiliului Judeţean, fiecare urmărind să ajungă preşedinte al adminitraţiei judeţene. 

Ambii au votat în Zalău dis de dimineaţă şi au avut câte un mesaj pentru electorat la momentul votării.

Tiberiu Marc: „Am votat azi pentru cei care pot schimba în bine asteptarile salajenilor. În spatele fiecarui vot este un numar de asteptari, un numar de sperante si astazi alegatorul are posibilitate ca dintre candidati sa-i aleaga pe cei care pot sa vina în întâmpinarea asteptarilor lor. Îndemnul meu este sa se duca sa voteze si sa beneficieze de aceasta putere pe care o au astazi de a hotarî cine vor fi cei care vor conduce orasul, comuna, municipiul lor, Consiliul Judetean în urmatorii patru ani”. stop_coloana

Lucian Bode: „Am votat pentru un viitor mai bun; am votat pentru patru ani, nu pentru o zi; am votat pentru viitorul nostru şi al copiilor noştri; am votat pentru lista de consilieri locali şi pentru candidatul la primărie care pot asigura continuitate în proiectele de dezvoltare a Zalăului; am votat lista de consilieri judeţeni gândindu-mă la ce mi-au spus majoritatea cetăţenilor în această campanie. şi anume că vor schimbarea în bine a judetului nostru; sunt sătui de promisiuni neonorate, vor ca de mâine Sălajul să arate altfel”.