decembrie 5, 2025

Gainari prinsi de politisti la Sarmasag si bagati in arest

imagine-articol0_47847

O femeie din comuna Sarmasag a sesizat politia luni, 9 noiembrie, despre faptul ca persoane necunoscute au patruns în noaptea precedenta în curtea locuintei si i-au furat dintr-o anexa o drujba si o motocoasa, cauzând un prejudiciu de 1.000 lei.

Politia spune ca, in urma verificarilor pe care le-a facut, suspectii au fost identificati „în persoana numitilor T.S. de 19 ani si S.R. de 21 ani, iar bunurile au fost recuperate si predate partii vatamate. stop_coloana
Cei doi au fost retinuti si depusi în arestu I.P.J. Salaj, urmand sa fie prezentati Parchetului de pe lânga Judecatoria simleu Silvaniei cu propunere de arestare preventiva pentru 30 de zile, sub aspectul comiterii infractiunii de furt calificat.