decembrie 5, 2025

Beat și fără permis, s-a oprit cu mașina într-un stâlp în Fetindia

acc

Polițiștii Biroului Rutier au fost solicitați să intervină, miercuri după-amiază, în jurul orei 17.50, la un eveniment rutier în localitatea Fetindia. Ajunși la fața locului au stabilit că un tânăr, în vârstă de 30 de ani, din comuna Meseșenii de Jos, circula cu autoturismul pe Drumul Comunal 75, iar în localitatea Fetindia a intrat într-un stâlp de susținere a rețelei electrice. În urma impactului, conducătorul auto a fost rănit ușor.

Testarea cu alcooltestul a evidențiat o valoare pozitivă, respectiv 0,87 mg/alcool pur în aerul expirat.

Verificările efectuate de polițiști au stabilit că acesta nu deține nici permis de conducere. În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal, pentru infracțiunile de conducere fără permis și conducere sub influența băuturilor alcoolice.

1 thought on “Beat și fără permis, s-a oprit cu mașina într-un stâlp în Fetindia

  1. Mai sunt și alții care consumă alcool la acel bar după care circulă cu mașinile. Inclusiv un fost polițist din Aghires, care are „abonament”.Alo poliția!!!

Comments are closed.